Vaj bio ekstra i virgjër

I paketuar në shishe xhami
Pesha 0.5l dhe 0.35l

Vaj i cilësisë së lartë

Çertifikimi i prodhimit të ullirit bio
që prej vitit 2001

Welcome to SHKALLA SH.


Me një eksperiencë 14 vjeçare në fushën e prodhimit të vajit të ullirit, kompania Shkalla Sh. mund të quhet lider në këtë fushë. Në saj të përpjekjeve të vazhdueshme dhe me asistencën e donatorëve të huaj, Shkalla Sh. sot eksporton vaj ulliri organik ekstra të virgjër në Zvicër si dhe prodhon për tregun vendas.

100% Vaj BIO


Firma SHKALLA prodhon vaj të cilësisë së lartë. Pjesë e sukseseve të firmës ka qënë edhe mbështetja e projekteve që operojnë në Shqipëri si GTZ Gjermane, SBCA/USAID, SASA/SDC Zvicër.

Produktet

Për tu klasifikuar si vaj ekstra i virgjër, niveli i aciditetit të vajit të ullirit duhet të jetë jo më i lartë se 0.8%. Vaji i ullirit ekstra i virgjër është mirë të përdoret për gatime.

më tepër

Çmimet

PÇdo vit në Itali bëhet konkursi i "Vajit më të mirë organik në botë". Në vitin 2005 firma SHKALLA SH. merr pjesë ndër 10 më të mirët në botë.

më tepër

Gatuaj me vaj organik

Këshilla për gatimin me vaj ulliri. Phasellus ullamcorper ipsum rutrum nunc. Nunc sed turpis. Suspendisse nisl elit, rhoncus eget, elementum ac.

më tepër

Shendet dhe Bukuri

Vaji i ullirit është gjithashtu i dobishëm për lëkurën dhe flokët. Lëkura e thatë ose e dëmtuar nga dielli mund të bëhet më e lëmuar duke aplikuar në të vaj ulliri.

më tepër

Aktivitete


Cmimet e Fituara